Avusturya Üniversite Yatay Geçiş – Transfer

Fark edilmek için Avrupa Üniversitelerine geçiş yapın!

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında yükselmeyi, iyi bir gelir ve sosyal statü elde etmeyi hedefliyorsanız bunun için sıradan bir üniversite diploması çoğu zaman yeterli olmayabilir. Her yıl yüzbinlerce yeni üniversite mezununun iş dünyasının kapılarında birikmeye devam ettiği ülkemizde, bunun önemi çok daha fazladır. Sizinle aynı yada benzer bir bölümden mezun olmuş binlerce adaya göre çok daha avantajlı, görünen ve tercih edilen biri olmak sizin elinizde. Avrupa Birliğinde prestijli bir üniversiteden alacağınız bir diploma size bu ayrıcalığı kazandıracaktır. Bunun içinse en uygun seçeneklerden biri Avusturya Üniversiteleridir.

Avusturya yatay geçiş için çok prestijli seçenekler sunuyor!

Avusturya üniversiteleri dünya ranking sıralamalarında en üst sıralarda yer almakta, verdikleri üst düzey eğitim ile tün dünyadan öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Viyana üniversitesi, Viyana Teknik Üniversitesi ve Viyana Ekonomik üniversitesi Viyanada üniversite eğitimi için en çok tercih edilen üniversitelerdir. Viyana üniversitesi dünya üniversite sıralamalarında ilk 100 içinde yer almaktadır. Viyana Teknik üniversitesi ise dünyanın en iyi ve en prestijli teknik üniversitelerinden biri olup, mezunları büyük rağbet görmektedir. Viyana ekonomi üniversitesi Financial Times ave diğer otoritelerce dünyanın en iyi MBA okullarından biri olarak gösterilmektedir. Bu üniversitelerden birinden mezun olmanız ve diplomasına sahip olmanız geleceğinizi çok değiştirebilir.

Avusturya’da üniversite eğitimi Türkiye’den bile daha ekonomik!

Avusturyada üniversite eğitimi devlet tarafından desteklenmekte olduğundan bütün üniversitelerde eğitim ücreti yıllık ortalama 1500 Euro’dur. Bu ücret dünyanın en ekonomik eğitim ücretlerinden biridir ve bu kadar ekonomik bir ücretle, dünyanın en prestijli diplomalarından birini alabilirsiniz.

Kimler başvurabilir?

Yatay geçiş (Transfer) başvuruları Hazırlık, 1, 2 ve 3 sınıf öğrencileri için uygundur. Son sınıf öğrencilerine master başvuru yapmaları önerilir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Avusturya üniversite başvurusunu dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Viyana üniversiteleri her dönemi yeni bir akademik yıl başlangıcı olarak görmektedir. Ancak üniversite kabul ve vize işlemleri uzun sürdüğünden, başvurunun mümkün olduğunca erken yapılması gerekmektedir.