Viyana Üniversitesi Bursları

Viyana Üniversitesi tarafından verilen bursların dışında, diğer enstitüler ve şirketler de ödüller vermektedir.

Viyana Üniversitesi Bülteni‘nde, Viyana Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere sunulan her türlü finansal destekle ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Liste, sadece Viyana Üniversitesi tarafından verilen bursları değil, (belli ülkelerde vatandaşlığı olan öğrenciler için, üstün başarı bursu ve araştırma bursu vb.), aynı zamanda bankalar, şirketler ve diğer enstitüler tarafından sağlanan ödül ve hibe desteklerini de içermektedir.

Diğer ilgili konular “Araştırma Servisleri ve Uluslararası İlişkileri” adresinde listelenmektedir.

Hibeler – Avusturya Değişim Servisi veritabanı

Bu veritabanı, Avusturya’da okumak isteyen öğrenciler ve bilgi platformlarında danışmanlar için bir arama aygıtı olarak tasarlandı.

Veritabanı, bir önceki akademik yılda gelen ve giden öğrenciler için bursları ve gelecek yıllarda yapılması gerekenleri kapsamaktadır.

Veritabanı; Eğitim, Sanat ve Kültür Bakanlığı’nın komisyonu altında Avusturya Değişim Servisi’nin Değişim Programı Ofisi tarafından sağlanmakta ve sunulmaktadır.

Son zamanlarda Avusturya içinde olan burslar da veritabanına eklenmişlerdir.

Burslar ve araştırma hibelerini içine alan Avusturya veritabanı, tüm araştırma alanlarıyla ilgili Avusturya’daki en kapsamlı internet veritabanıdır. Öğrenciler, mezunlar ve araştırmacılar için Avusturya içi hibe seçeneklerinin yanında Avusturya’ya gelen ve Avusturya’dan giden öğrencilerin hibeleri bu veritabanında bulunmaktadır. Dahası, araştırma ödenekleri, ödüller ver diğer ödeme avantajları da bulunabilir. Bilgiler, her hibenin süresi,yeri ve finansmanın yanında başvuru koşullarını(son başvuru tarihi ve yeri) da içermektedir.Veritabanın devamlı güncellenmesi,bilginin güncelliğinin garantisini veren hibe sağlayıcı enstitüler ve Avusturya Değişim Hizmetleri tarafından yürütülmektedir.

İngilizce ve Almanca dillerinde hazırlanmış olan veritabanı, Bilim ve Araştırma Bakanlığı ile AB’nin sağlamış olduğu fonlar ile finanse edilmektedir.

Veritabanı

Daha fazla bilgi:

Araştırma Hizmetleri ve Uluslararası İlişkiler

Avusturya Değişim Servisi