Öğrencilere Sunulan İmkânlar

Öğrenciler, akademisyenler, bilim adamları ve diğer ilgili taraflar Avusturya’daki en büyük Üniversite Kütüphanesinin sunduğu kapsamlı hizmetlerden yararlanabilirler. Departman ve enstitülerin sahip olduğu 50 kütüphaneye ilave olarak üniversitenin Ana Kütüphanesinde altı milyonun üzerinde kitap koleksiyonu mevcuttur. Dahası, Üniversite Kütüphanesi sayısız veritabanına, e-dergiye ve e-kitaba erişim hizmeti sağlamaktadır. Çevrimiçi katalog sayesinde 1989 yılından itibaren hemen tüm yayınlara ulaşılabilmektedir. Kütüphane bunların nasıl kullanılacağına dair düzenli olarak rehberli turlar ve kurslar düzenlemektedir.

Viyana Üniversitesi Bilgisayar Merkezi (ZID) Viyana Üniversitesi‘nin 83,000 kadar öğrencisi ve çalışanına EDP altyapısı ve e-mail, web-alanı, dosya-hizmetleri, PC viyana üniversitesi bilgisayar merkezi çalışma alanları, WLAN ve bilgisayar kursları gibi hizmetler sağlamaktadır. Kullanıcı Kimlikleri hakkında üniversiteye-özgü bilgisayar sorunları ve talepleri durumunda ilk irtibat noktası Yardım Masasıdır.

Araştırma Servisi ve Uluslararası İlişkiler Bürosu yurtdışı araştırma ve çalışmalarla ilgili destek ve danışmanlık sağlamaktadır.

Viyana Üniversitesi Dil Merkezi öğrenciler ve çalışanlara çok çeşitli dillerde (şu anda, Arnavutça’dan ve Çince’ye, İngilizce’den Lehçe’ye 26 dil) eğitim hizmeti vermektedir.

Üniversite Spor Enstitüsü (USI) üniversite üyelerine çok çeşitli spor imkanları sağlamaktadır. Viyana Üniversitesi çalışanları kurslara indirimli fiyatlarla kayıtlarını yaptırabilirler.

Çeşitlik Yönetimi, öğrenciler ve çalışanlar arasındaki çeşitliliğin görselleştirilmesini, tanınmasını ve bundan yararlanılmasını desteklemeyi amaçlamaktadır.