Avusturyada Yüksek Lisans

Avusturyada yüksek lisans tüm dünyadan öğrenciler için cazip !

Eğitim için tüm dünyadan öğrencilerin tüm ülkelerdeki seçenekleri değerlendirdiği günümüzde, Avusturya yüksek lisans yapmak için en ideal ülkelerden biri olarak gözükmekte, dünyanın her yerinden öğrenciler için bir cazibe noktası olma özelliğini korumaktadır. Avusturya dünya üniversiteler sıralamalarında en üst sıralarda yer alan üniversitelerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlara en güçlü örnek ise dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan Viyana Üniversitesi ve Viyana Teknik Üniversiteleridir. Avusturya’nın bir diğer önemli üniversitesi olan Viyana Ekonomi Üniversitesi ise, kendi alanında yine dünyanın en prestijli üniversiteleri arasındadır.

Prestijli ve dünyaca kabul gören bir master eğitimi için sadece 1500 Euro ödeyeceksiniz.

Prestijli bir üniversite eğitimi çoğu zaman çok yüksek eğitim harçları anlamına gelir ve bu olanakları az sayıda öğrenci değerlendirebilir. Avusturya üniversiteleri bu noktada tüm dünyadan prestijli diploma arayan öğrenciler için mükemmel bir çözümdür. Akademik saygınlık, prestij ve tanınırlık bakımından dünyanın en önemli markaları arasında yer alan Avusturya üniversitelerinde eğitim devlet desteğindedir. Bu nedenle Avusturyada yüksek lisans için öğrencilerden yıllık yaklaşık 1500 Euro gibi sembolik bir ücret alınmaktadır. Avusturya’da master yaparken yaşam ve konaklama giderleriniz ise Türkiye’ye kıyasla çok yüksek olmayacaktır.

Yabancı dil avantajını unutmayın.

Avusturyada yüksek lisans yapmanın size kazandıracağı bir diğer önemli avantaj da yabancı dil yeterliliğidir. Almanca Avrupa’nın en çok konuşulan ikinci dilidir. 38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu Almanca özellikle Almanya, İsviçre ve Avusturya’da anadil olarak konuşulmaktadır. Türkiye’de de bilmenin çok önemli olduğu dillerden biri olan Almanca, size iş başvurularınıda ve kariyerinizde önemli avantajlar getirecektir. Avusturya’da birçok ülkeden öğrencilerin oluşturduğu enternasyonel ortam size Almanca’nın yanısıra İngilizceyi de aktif olarak kullandıracak ve pratik yapma olanağı sunacaktır. Sonuç olarak Avusturyada yüksek lisans yapmak , hem Almanca hem de İngilizce dillerine çok iyi derecede hakim olmak ve konuşmak anlamına gelmektedir.

Sizi yaşam boyu farklı kılacak kültürel ve bireysel gelişim fırsatı.

Avusturya’da master eğitimi almak demek, prestijli bir diplomadan daha fazlası anlamına geliyor. Avrupa’nın kültür ve sanat başkenti Viyana’da geç,receğiniz yıllar size hem kültürel gelişim hem de bireysel gelişim bakımından hayat boyu yarar sağlayacağınız donanımlar kazandıracak. Avrupa kültür ve vizyonu içinde yepyeni bir yaşam tarzı, kazanacağınız hobi, spor ve ilgi alanları, sizi çok daha farklı biri haline getirecek. Sahip olacağınız Schengen vizesi ile tüm Avrupa Birliğinde serbestçe hareket edecek, Türkiye’de çok az kişinin sahip olabileceği bir kültürel gelişim elde edebileceksiniz.

Avrupa’nın önde gelen markalarında staj yapma şansı elde edin!

Avusturyada yüksek lisans yapmayı cazip kılan bir diğer özellik de üniversitelerin dünyaca ünlü sanayi ve ticari kuruluşlar ile entegre projelerde yer alması ve öğrencilerine çok nitelikli uygulamalı eğitim ve staj olanakları sunabilmesidir. Avusturya’da master eğitimi size hem prestijli bir üniversitede eğitim, hem de özgeçmişinizde gururla sunacağınız çok önemli referanslar kazandıracaktır.

Avusturyada Yüksek lisans sonrasında 2 yıl çalışma ve ikamet izni elde edebilirsiniz.

Avusturyada yüksek lisans yapan öğrenciler eğitim tamamlandıktan sonra 2 yıl süreyle Avruğa Birliğinde çalışma ve ikamet hakkı elde etmektedir. Bu imkan, gelecekte çok nitelikli işletmelerde üst düzey kariyer olanakları hedefleyebilmenşiz için çok büyük bir şanstır. Özgeçmişinizde prestijli bir üniversitede yüksek lisans, büyük şirketlerde staj ve Avrupa Birliğinde 2 yıla varan profesyonel çalışma deneyimi ve referans gösterebileceksiniz. Avusturya’da master eğitimi aldığınızda kendinize çok daha büyük kariyer hedefleri belirleyebilirsiniz.

Başvuru ve kabul işlemleriniz ELT kalite ve güvencesinde.

Avusturya’da master başvurusu yapmak profesyonel danışmanlarca yönetilmesi gereken uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu süreçte yıllardır binlerce öğrenciye yurtdışında eğitim ve kariyer olanakları sunmanın getirediği deneyimle ELT size çok güvenilir ve profesyonel bir hizmet taahhüt ediyor. ELT ile Avusturyada yüksek lisans yapma hedefinizi güvenle gerçekleştirebileceksiniz.

Almanca bilmemek sorun değil. İlk yıl Almanca hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Almanca bilmiyorsanız üzülmeyin. Üniversiteler tarafından akredite edilmiş olan hazırlık okullarında ilk yıl Almanca hazırlık eğitiminizi alıp, sonra master eğitiminize başlayabiliyorsunuz.

Avusturyada yüksek lisans şartları

Avusturya’da master başvurusu için Türkiye’de ALES sınavına girmeniz ve taban puanı geçmeniz yeterlidir. Bitirmiş olduğunuz lisans programıyla ilgili bir alanda yüksek lisans yapabilirsiniz. ALES sonucunuz sadece 1 yıl geçerlidir. Bu nedenle Avusturya’da yüksek lisans içi,n başvurunuzu ALES sınavına girer girmez yapmalısınız.

Yüksek lisans başvurusu için aşağıdaki belgeler gerekiyor.

  • Üniversite diploması veya mezuniyet belgesi
  • ALES sonuç belgesi; Master öğrencisi iseniz ögrenci belgesi
  • Eğer yüksek lisans eğitimine başlayıp ders verdiyseniz not dökümü (Transkript)