Viyana’da Eğitim

Viyana, Avusturya’nın başkenti, en büyük şehri; müzik, edebiyat, güzel sanatlar alanlarındaki taşıdığı değerin yanı sıra, şehir Avrupa’nın, 19.yüzyıldan kalma, büyük ölçüde muhafaza edilmiş son metropoldür.

Yüzyıllar boyu Habsburg hanedanının yerleşim yeri olan kent, bu süre boyunca Avrupa’nın kültürel ve politik merkezlerinden biri haline gelmiştir. Kent Londra, New York ve Paris’ten sonra iki milyon nüfusuyla dünyanın en büyük dördüncü şehriyken, Birinci Dünya Savaşı sonrasında nüfusunun dörtte birini kaybetmiştir. Hala Habsburg hanedanının izlerini taşıyan eski kent merkezi ve Schönbrunn Sarayı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiştir.

Alplerin eteğinde Tuna Nehrinin kenarına kurulmuş, adeta yeşillikler arasına saklanmış gizli bir bahçe gibidir Viyana. Yaşam standartları ve güvenliği açısından dünyanın en huzurlu kentlerinden biri olarak seçilen Viyana her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Sarayları, her biri sanat eseri niteliğindeki mimari yapısı ve müzelerinin yanı sıra, renkli görüntüsü ile konukların keyifli vakit geçirmesine olanak sağlamaktadır.